تخفیف ها و جوایز سال 1403

فروشگاه
اوج الکتریک
0

معرفی برد تغذیه آیفون تصویری

منبع تغذیه آیفون تصویری مدل تخت

معرفی برد تغذیه آیفون تصویری . یکی از قطعات اصلی آیفون تصویری، برد تغذیه است که انرژی الکتریکی لازم برای عملکرد سایر قطعات را فراهم می کند. بسیاری از مشکلات رایج در آیفون تصویری به دلیل آسیب به برد تغذیه اتفاق می افتد. به همین دلیل معرفی برد تغذیه آیفون تصویری و آشنایی با انواع آن حائز اهمیت است.

منبع تغذیه آیفون تصویری مدل تخت
منبع تغذیه آیفون تصویری مدل تخت

انواع برد تغذیه آیفون تصویری

این برد تغذیه ساده ولتاژ ۱۲ ولت لازم برای عملکرد آیفون صوتی را فراهم می نماید. در واقع برد تغذیه ساده، ولتاژ AC۲۲۰ ولت را از برق شهری گرفته و آن را به ولتاژ DC۱۲ ولت تبدیل می کند. بردهای تغذیه سوییچینگ نوع پیشرفته بردهای ساده هستند که انرژی الکتریکی لازم برای آیفون تصویری را تامین می کنند.

ما دو نوع برد تغذیه ساده و سوئیچینگ داریم که هر کدام عملکرد مخصوص به خود را دارند.در معرفی برد تغذیه آیفون تصوری باید به عملکرد برد سوئیچینگ توجه شود. در این برد تغذیه بر خلاف نوع ساده، ولتاژ خارجی ثابتی وجود ندارد و هر مصرف کننده می تواند میزان ولتاژ مورد نیاز را دریافت کند. به طور مثال اگر بازه ولتاژ برد سوئیچینگ ما ۱۲-۲۴ ولت باشد، می توانیم به آن یک مصرف کننده ۱۲ ولت و یا مصرف کننده ۲۴ ولت متصل کنیم. به هنگام اتصال مصرف کننده ۱۲ ولت، برد سوئیچینگ به آن ولتاژ ۱۲ ولت می رساند تا به درستی عمل کند. حال اگر مصرف کننده ای با توان مصرفی ۲۴ ولت به برد سوئیچینگ وصل شود، ۲۴ ولت توسط برد سوئیچینگ به آن می رسد.

علت خرابی برد تغذیه آیفون تصویری چیست؟

نوسانات برق از مواردی است که تاثیر بسیار زیادی بر روی برد تغذیه دارد. اگر برق آیفون تصویری نوسانات پیاپی داشته باشد، منبع تغذیه آن آسیب جدی می بیند. استفاده نکردن از ترانس AC و خراب شدن رله درب بازکن، فشار زیادی بر برد تغذیه وارد نموده و عمر آن را کاهش می دهد. آخرین موردی که بر سلامت برد سوئیچینگ آیفون تصویری اثر می گذارد، نزدیک بودن آیفون تصویری به وسایل گرم کننده مثل شوفاژ و بخاری است.

آیا می شود برد تغذیه آیفون تصویری را تعمیر کرد؟

از جمله قطعات برد تغذیه آیفون تصویری می توان به خازن، ترانس، پل دیودی و دیود یکسوساز اشاره کرد. در زمان چشمک زدن چراغ آیفون تصویری، صدای تق تق آیفون، باز نکردن درب و پرش تصویر مانیتور باید برد تغذیه بررسی شود زیرا مشکلات مذکور مربوط به این قطعه و اجزای آن می باشد. گاهی با تعمیر برد تغذیه مشکلات به وجود آمده حل می شود اما در بعضی از مواقع نیاز به تعویض آن وجود دارد.

برد تغذیه آیفون تصویری

وظایف قطعات برد تغذیه آیفون تصویری

۱- خازن

خازن قطعه ای الکترونیکی است که از دو صفحه رسانا درست شده. این دو صفحه به وسیله یک عایق از هم جدا شده اند و بار الکتریکی لازم را در درون خود ذخیره می کنند. این قطعه نوسان ولتاژ را صاف کرده و از ورود نوسانات به آیفون تصویری جلوگیری می کند.

۲- ترانس

ترانس یا سیم پیچ برد تغذیه، ولتاژ AC۲۲۰ ولت را به ولتاژ AC۱۲-۲۴ تبدیل می کند. این ولتاژ پس از ورود به مدار، به ولتاژ DC تبدیل می گردد. ترانس های آیفون تصویری چندین پایه دارند و برای سنجش و تست آنها از مولتی متر استفاده می شود. سیم پیچ های سالم نباید به صورت اتصال کوتاه باشند و همچنین سیم پیچ های اولیه و ثانویه در ترانس سالم به یکدیگر وصل نیستند.

۳- پل دیودی

در برد تغذیه آیفون تصویری پل دیودی و دیود یکسوساز وجود دارد. دیود یک سوساز وظیفه دارد که جریان های پل دیودی را یکسو کند. پل دیودی ولتاژ AC آیفون تصویری را به DC تبدیل کرده و از ورود جریان برگشتی به درون مدار، جلوگیری می نماید. پل های دیودی تنوع گوناگونی دارند و به وسیله مولتی متر، سلامت آنها سنجیده می شود.

تعمیر برد آیفون تصویری

راه های ارتباطی و تماس با اوج الکتریک :

شماره تماس فروشگاه : 01333262090

شماره شبکه های اجتماعی : 09227435285

مدیریت فروشگاه : 09114232411 ( درویش پور )

وبلاگ اوج الکتریک

owjelectric وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *