تخفیف ها و جوایز سال 1403

فروشگاه
اوج الکتریک
0

قطعات آیفون تصویری

قطعات آیفون تصویری شامل چهار بخش اصلی :

  1. مانیتور
  2. پنل  (پانل)
  3. ترانس 
  4. قفل بازکن
  5. لوازم جانبی

از دیدگاه دیگر درون هر دربازکن تصویری می توان قطعات را به دو بخش الکترونیکی و مکانیکی نیز تقسیم کرد.

بخش قطعات

قطعات الکترونیکی دربازکن تصویری شامل قطعاتی مانند ماژول‌های تصویری ، صفحات نمایش و مدارهای مجتمع (IC) هستند . این قطعات با استفاده از سیگنال‌های الکتریکی و ورودی‌های کاربر به منظور کنترل فرآیند باز و بسته شدن دربازکن تصویری استفاده می‌شوند .

قطعات مکانیکی دربازکن تصویری شامل قطعاتی مانند موتورهای باز و بسته کننده(بوبین) میکرو سوییچ ها و قطع کننده ها هستند . این قطعات به منظور تحریک و جابجایی بخش‌های مکانیکی و تبدیل نیرو های مکانیکی به عمل قطع در دربازکن تصویری استفاده می‌شوند .

دربسیاری از موارد، اگر قطعات دربازکن تصویری به درستی نصب و تعمیر نشوند ، ممکن است عملکرد دربازکن تصویری تحت تاثیر قرار گیرد و یا به طور کلی از کار بیفتد . بنابراین ، اطمینان از صحیح بودن مونتاژ و نصب قطعات ، بسیار مهم است.

1. مانیتور آیفون تصویری

مانیتور جزئی جدایی ناپذیر از هر سیستم دربازکن تصویری است که هم وظیفه اصلی در بخش داخلی ساختمان را به عهده دارد . برای اینکه به قطعات و اجزای داخلی هر مانیتور آیفون تصویری بپردازیم نیاز است ابتدا بدانیم که هر مانیتور چه وظیفه ای برعهده دارد.

وظایف مانیتور در آیفون تصویری:

مانیتور در آیفون تصویری چند وظیفه دارد :

1.نمایش تصویر 

این بخش از دو قسمت بردنمایشگر یا درایور و خود نمایشگر یا TFT تشکیل شده است که معمولا ازلحاظ سطح مقطع تصویرنمایش داده شده ازهم متمایز شده اند . این تنوع در بازار ایران از 2.4 اینچ تا 10 اینچ می باشد که دراین گستره مانیتور 2.4 اینچ ،3.5 اینچ،4.3 اینچ ، 5.6 اینچ ، 7 اینچ و 10 اینچ می باشد. 

البته دو وجه تمایز دیگری هم در این قطعات مانیتور هست و ان حافظه داربودن و یا نبودن و تاچ بودن و یا نبودن است که می تواند کارایی های متفاوتی را برای مانیتور ایفون تصویری به همراه داشته باشد. 

ال سی دی 4.3 اینچ ساده آیفون تصویری

 2.پردازش صدا و تولید و تقویت صدای زنگ 

وظیفه پردازش صدا و تولید و تقویت صدای زنگ در برد صوت یا برد صدا انجام میگیرد. بردصوت یا بردصدا درمانیتور آیفون تصویری یک برد واسط و مرکزی است که تمامی ارتباطات با پانل دم درب از ان می گذرد .

یعنی تصویر ازطریق این برد از پنل دریافت می شود و به برد درایور تصویرمی رسد و فرمان دربازکن ازطریق این برد به پنل می رسداماخودش چندوظیفه مهم داردکه مستقیما درخود ان انجام می شود .

وظیفه اول بردصوت درمانیتور آیفون تصویری ایجادصدای دوطرف است که شامل تولید صدای بالا به پایین و پخش صدای پنل درمانیتور است . وظیفه دوم این برد تولید و تقویت صدای زنگ در مانیتور است و کار دیگر این برد در مانیتور آیفون تصویری ایجاد زمان مانایی و سوییچ تصویر است . برد صوت در ایفون تصویری معمولا بصورت مجزاست و همراهی ندارد . 

3.فرمان دربازکن و روشن شدن تصویر

در هر مانیتور کی برد یا برد کلید قرار دارد که یا بصورت تاچ و یا به واسطه تاک سوئیچ ها فرمان های مختلفی را صادر می کنند که کاربر در واقع از آِیفون تصویری توقع دارد .

فرمان دربازکن ، فرمان نمایش تصویر دم درب ، فرمان فراخوان آسانسور و یا فرمان بازکن درب دوم همچنین فرمان اینتر کام و قطع کن تصویر ازجمله چیزهایی است که می توان ازقسمت کی برد یا بردکلید انتظارداشت .

قطعات مانیتور آیفون تصویری:

این قسمت می تواند از لحاظ اندازه نمایشگر (2.4—-10 اینچ) و قابلیت هایی نظیر با حافظه و بدون حافظه و لمسی و ساده متمایز باشد. وظیفه ساخت و پخش صدای زنگ و مکالمه و ارتباط بین مانیتور و پنل با برد صوت می باشد.

برد صوت یا صدا همچنین وظیفه انتقال فرمان در باز کن و نمایش تصویر را دارد. برد سوئیچ هم عمل ارسال فرمان روشن شدن تصویر و دربازکن را می دهد..

قطعات آیفون تصویری

2.پنل آیفون تصویری :وظایف پنل آیفون تصویری

1.ساخت تصویر

ساخت تصویر برای مانیتور شدن در مانیتور شاید وظیفه اصلی هر پنل ایفون تصویری است که بوسیله دوربین انجام می گیرد . دوربین بواسطه کیفیت و درجه بزرگی تصویر ارایه شده متفاوت است اما بطور کلی آنالوگ است.

2.پردازش صدای رفت و برگشت و عمل دربازکن

از انجایی که هر عملکردی که درمانیتور دارای عملکردمتقابلی درپنل است بنابراین باید برای میکروفن ایفون تصویری بلندگویی در پنل وجود داشته باشد.

باید در پنل مداری برای ساخت صدای بیرون به داخل و پخش صدای داخل به بیرون داشته باشیم که در این حرف در مورد بلندگوی مانیتور و فرمان در بازکن نیز صدق می کند.

این عمل در برد پنل تصویری تابا یا برد پنل تصویری سیماران و یا برد باکس الکتروپیک انجام می گیرد.

3.زنگ زدن 

زمانی که شما به یک دربازکن یا ایفون تصویری می رسید ناخوداگاه بدنبال شاسی می گردید تا عمل مطلع کردن صاحب خانه را از حضور خود انجام دهید.این عمل در پنل ایفون تصویری و بواسطه یک شاسی انجام می گیرد

برد پنل آیفون تصویری 8610

قطعات پنل آیفون تصویری:

پنل آیفون تصویری از سه بخش دوربین و برد پنل یا باکس و برد شاسی در پنل ایفون تصویری بهره گرفته شده است.

دوربین درپنل عمل ساخت و انتقال تصاویر به مانیتور را انجام می دهد دوربین آیفون تصویری می تواند براساس تکنولوژی خود(cmos یا ccd) و یا زاویه و عمق دیدمتفاوت باشد.

اما از ان جایی که درمانیتور آیفون تصویری نمایشگرها اندازه خیلی بزرگی ندارندبنابراین تفاوت کیفیت در دوربین ها معمولاخیلی به چشم نمی اید البته پیشزفت و نزدیکی تکنولوژی های جدید هم در این امر دخیل هستند. 

سوئیچر

سوئیچرنیز یک وسیله دیگراست که برای تقسیم تصویر و صدا،بین مانیتورهای طبقات و پنل بکار میرود و می تواندبرای اینکه بهترین کیفیت صدا و تصویر به واحدها برسدعملکردعالی داشته باشد.

ترانس

دارای جریان های متفاوتی ترانس ها می باشند اما معمولا در ولتاژ 12 تا 14 ولت ساخته می شوند . ترانس برای باز کردن قفل بازکن ها بایدجریان بین 1 تا 3 آمپرداشته باشد ، قفل بازکن های زنجیری و مرسوم بازارمعمولا زیر 1 آمپر جریان استفاده می کننداما قفل بازکن های جدید یا اصطلاحا کله گاوی/لاک پشتی معمولا 2 یا بالاتر جریان کشی دارند و حتما برای عملکردصحیح باید از ترانس درست استفاده کنند.

قفل بازکن

دربازکن همان طور که از اسمش پیداست وسیله ای است برای بازکردن قفل درب و بر اساس درب یا کارایی درب دارای انواع مختلفی است . قفل زنجیری ، قفل برقی حیاطی ، قفل کله گاوی ، قفل لای دری ، قفل پشتی از انواع این قفل بازکن هاهستندکه این عملکرد را برای ایفون تصویری انجام می دهند

لوازم جانبی آیفون تصویری

لوازم جانبی آیفون تصویری شامل کلیه وسایلی است که کارایی جانبی و یا تکمیلی به یک سیستم دربازکن می دهد . این می تواند یک بارانگیر یا دزدگیر و یا ماژول وای فای و یا محافظ برق مخصوص ایفون تصویری را شامل شود.

پنل صوتی تابا

راه های ارتباطی و تماس با فروشگاه اوج الکتریک :

شماره تماس فروشگاه : 01333234948

شماره شبکه های اجتماعی : 09227435285

مدیریت فروشگاه : 09114232411 ( درویش پور )

وبلاگ اوج الکتریک

owjelectric وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *