تخفیف ها و جوایز سال 1403

فروشگاه
اوج الکتریک
0

علت زنگ نخوردن آیفون تصویری چیست؟

مانیتور 720 سوزوکی

علت زنگ نخوردن آیفون تصویری چیست؟ این مشکل می‌تواند ناشی از فرسوده شدن دکمه روی پنل داخلی یا شل بودن سیم متصل به دکمه باشد. این مشکل گاهی اوقات باعث ایجاد زنگ ضعیف نیز می‌شود.

دلایل قطع شدن زنگ آیفون تصویری را می‌توان به چند گروه تقسیم بندی کرد:

  • قطع شدن زنگ به علت خرابی پنل
  • قطعی زنگ به دلیل خرابی برد صدای آیفون
  • قطعی زنگ آیفون تصویری بخاطر خراب شدن سوییچر
  • قطعی زنگ به دلیل خرابی برد تغذیه
  • . توجه داشته باشید که علت خراب شدن آیفون تصویری در برندهای مختلف متفاوت است که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم

بررسی دلایل زنگ نخوردن آیفون تصویری

۱. خرابی برد صدا و تأثیر آن روی کیفیت صدای زنگ آیفون تصویری

تنظیم و قطع و وصل شدن صدای زنگ آیفون اصلی وظیفه اصلی برد صدا است. اگر متوجه شدید که پنل بیرونی آیفون شما مشکلی ندارد و سالم است علت زنگ نخوردن آیفون تصویری خرابی برد آن است.

تعمیر برد صدا کمی پیچیده است. نکته مهم در این مرحله این است که عملکرد برد صدا شامل کم و زیاد کردن صدای زنگ نیز می‌شود. ‌بنابراین قبل از هر اقدامی بررسی کنید که شاید به هم خورد تنظیمات برد صدا دلیل کم شدن صدای زنگ آیفون تصویری شما باشد.

۲. خرابی بلندگو یا اسپیکر داخلی سیستم آیفون تصویری

بلندگو یا اسپیکر آیفون تصویری در واقع منعکس کننده صدای زنگ حاصل از برد صدا است. صدایی که در برد تولید می‌شود کیفیت بالایی ندارد و به سادگی قابل شنیدن نیست. در نتیجه خرابی این بلندگو می‌تواند علت زنگ نخوردن آیفون باشد.

اوج الکتریک

۳. خراب شدن پنل خارجی آیفون تصویری

زمانی که تمام قطعات برد اصلی چک شد و از سالم بودن آنها مطمئن شدید، باید پنل دستگاه را بررسی کنید. خرابی پنل خارجی سیستم آیفون تصویری شما می‌تواند علت زنگ نخوردن آیفون تصویری منزل شما باشد. خرابی پنل باعث قطع شدن زنگ می‌شود و تنها راه حل تعمیر یا تعویض آن است که باید توسط فرد حرفه‌ای انجام گیرد.

بیشتر بدانیم: علت یکطرفه شدن صدای آیفون تصویری

قبل از هر اقدامی باید مطمئن شوید که ایراد کار از خرابی شاسی یا پنل خارجی آیفون شما است. برای این کار کافیست از تمام واحدها بپرسید که آیا آن‌ها هم با قطعی زنگ آیفون خود مواجه هستند یا خیر. اگر این مشکل سراسری باشد و زنگ آیفون تمام واحدها قطع شده است جای هیچ شکی نیست که مقصر اصلی خرابی پنل خارجی است. برای تعمیر پنل خارجی باید از متخصص این کار کمک بگیرید.

اوج الکتریک

۴. مشکل سیم‌کشی ساختمان

فرض کنیم تمام مراحل بالا را انجام دادید و هنوز هم با قطعی زنگ آیفون تصویری دست و پنجه نرم می‌کنید. پنل خارجی را بررسی کردید و متوجه شدید مشکلی ندارد. حالا نوبت به سیم کشی می‌رسد.

سیم کشی بین پنل خارجی و مانیتور آیفون، راه ارتباطی بین این دو قطعه است. این سیم کشی عموما ۴ سیم دارد و اکثر آیفون‌های ایرانی ۴ سیمه هستند. گاهی سیم کشی شامل ۷ سیم می‌شود که به آن ۷ سیمه می‌گویند. وجود قطع شدگی در این سیم‌ها می‌تواند مسیر ارتباطی بین شاسی و مانیتور را قطع کند و در نتیجه باعث زنگ نخوردن آیفون تصویری شود. وجود ایراد در سیم کشی ممکن است به اختلال در باز کردن درب هم منتهی شود.

رفع خرابی سیم کشی پروسه‌ای سخت و تخصصی است که می‌تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. بهتر است برای تعویض یا تعمیر سیم کشی ساختمان از فردی متخصص کمک بگیرید.

مشکل زنگ خوردن چند واحد با هم در آیفون تصویری

در صورتی که در زمان فشردن شاسی زنگ یکی از واحد ها، زنگ واحد دیگر هم به صدا درآید؛ دلیل این مشکل می تواند موارد زیر باشد:

  • خرابی برد شاسی درب
  • مشکل آیفون واحد ها
  • کد گیری اشتباه واحدها در زمان وارد کردن کد به آیفون تصویری

۱. خرابی برد شاسی درب

اگر بعد از فشردن شاسی زنگ یک واحد، همزمان زنگ واحد دیگری هم به صدا در آید، احتمال دارد سوکت واحد ها جابه جا شده باشد.

تگ RFID جاسویچی آیفون تصویری

با اوج الکتریک در تماس باشید

01333262090 09227435285

۲. خرابی آیفون واحد ها

یکی از دلایل زنگ خوردن چند واحد با هم در زمان فشردن شاسی زنگ یک واحد، خرابی آیفون تصویری است. ممکن است میکروسوئیچ آیفون تصویری واحد خراب باشد.

۳. کدگیری اشتباه واحدهای پنل آیفون تصویری

در برخی از نمونه‌های آیفون تصویری چهار سیمه، قابلیت کددهی به واحد ها وجود ندارد و دکودر وظیفه کددهی را انجام می‌دهد. در اکثر ساختمان‌ها از دکودر چهارطرفه استفاده می‌گردد که در بسیاری آیفون‌های تصویری چهار سیمه اشتباها کددهی می‌شود.

نحوه تعمیر زنگ آیفون تصویری

۱. آیفون را ارزیابی کنید

۲. ترانس را آزمایش کنید

۳. سیم کشی آیفون تصویری را بررسی کنید

راه های ارتباطی و تماس با فروشگاه اوج الکتریک :

شماره تماس فروشگاه : 01333262090

شماره شبکه های اجتماعی : 09227435285

مدیریت فروشگاه : 09114232411 ( درویش پور )

وبلاگ اوج الکتریک

owjelectric وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *