تخفیف ها و جوایز سال 1403

فروشگاه
اوج الکتریک
0

آیا تعمیر برد ال سی دی آیفون تصویری امکان پذیر است ؟

آیا تعمیر برد ال سی دی آیفون تصویری امکان پذیر است ؟ برد LCD یا نمایشگر یا به اصطلاح تعمیرکاران درایور آیفون تصویری یکی از مسایل پیچیده و اطلاعات آن کمتر در دسترس حتی افراد نسبتا متخصص است،به همین جهت تعمیرات ان نیز جزو مسایل مخفی و کمتر در دسترس است.در این مقاله ما ابتدا به بررسی عوامل خرابی برد ال سی دی در آیفون تصویری می پردازیم و سپس در موارد بعد به این سوال پاسخ می دهیم که آیا بهتر است برد ال سی دی تعمیر می شود و یا بهتر از گزینه تعویض استفاده کنیم.در نهایت هم به سوالات متداول پاسخ می دهیم،با ما همراه باشید.

چرا برد LCD در آیفون تصویری می سوزد ؟

برای فهمیدن راه حل هر مشکلی شاید بهتر این باشد که به سراغ نمایشگر در آیفون تصویری برویم یک قسمت مهم از هر آیفون تصویری است زیرا انچه ماهیت یک این نوع از دربازکن ها را از نوع صوتی ان جدا می کند همین است و چنانچه کار نکند و یا بدرستی کار نکند عملا تمام هزینه ای که شما بابت داشتن یک آیفون تصویری پرداختید از بین خواهد رفت . چرا برد ال سی دی می سوزد دو دسته عوامل باید ذکر شود :

1. طبیعی : شامل رعد و برق و EMI، رطوبت محیطی، تغییرات دمایی و ….

2. غیر طبیعی : این عوامل معمولا در اثر اشتباهات زمان نصب یا مشکلات برق بوجود می آید که از آن جمله می توان به شکسته شدن برد و یا ال سی دی بر اثر ضربه نوسانات شدید شبکه توزیع و یا استفاده از سیم نامرغوب اشاره کرد.

تعمیر برد ال سی دی آیفون تصویری

برد ال سی دی یکی از مهمترین بخش های هر آیفون تصویری است. این قطعه وظیفه پردازش و ساخت تصاویر ارسالی از دوربین را دارد که این بخش به جهت آسیب پذیری دو طرفه بسیار حساس است . بخش اول این آسیب پذیری به علت مشکلات در سیستم افزایش ولتاژ در سیگنال تصویر می باشد . تمام تکنولوژی های طراحی در بردهای ال سی دی به یک سیستم محافظتی مجهز هستند که شامل دیود آنتی شوک و مقاومت 75 اهم و بعضی یک آی سی محافظتی هستند . تغییراتی ولتاژ رگوله در حد میلی ولت هم ایرادات عجیبی را بوجود می آورد.

تعویض برد ال سی دی 

در بردها ال سی دی آیفون تصویری که از انواع قدیمی تر هستندکه ای سی هایی با کیفیت پایین تر و آسیب پذیرتر نظیرtw8817، Bit1612T ویاbit1628b  دارند ، برد ال سی دی  تابا 1040Cو 3.5 اینج کوماکس و برد ال سی دی الکتروپیک ، 7 اینج تابا از این جمله می باشند . اما بسیاری از بردها هم قابل تعمیر هستند رگلاتور های 3.3ولت و 1.8 ولت و همچنین ای سی TW581 و TW9900 و مقاومت 75 اهم همگی مواردی هستند که باید تست شود و در صورت خرابی هر کدام اقدام به تعویض گردد . در انتها باید گفت تعمیرات تخصصی برد ال سی آیفون تصویری نیازمند دانش تخصصی و شناخت درست از قطعات smd می باشد.

راه های ارتباطی و تماس با ما :

شماره تماس فروشگاه : 01333234948

شماره شبکه های اجتماعی : 09227435285

مدیریت فروشگاه : 09114232411 ( درویش پور )

وبلاگ اوج الکتریک

owjelectric وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *